مجموعه زیره کده شما را به خرید بهترین محصولات زیره دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید مستقیم زیره سبز صادراتی سبزوار

آنچه در این مقاله می خوانید .....

مشخصات بهترین زیره سبز صادراتیصادرات عمده زیره سبز اعلا

زیره سبز صادراتی  در شهر سبزوار تولید می شود. زیره سبز اعلا دارای کیفیت خوب ، عطر خوب می باشد .در خراسان به این زیره  کرابیه نیز  می گویند این زیره در اواخر فصل بهار برداشت می شود .صادرات زیره سبز به دکشور های هند وترکیه می باشد .این زیره به دو صورت کاشت دیم ، و کاشت آبی انجام می شود . این محصول در اواخر  پاییز {آذر } کاشت می شود . ودر ، اردیبهشت برداشت می شود.

خرید مستقیم زیره سبز صادراتی سبزوار

مشخصات بهترین زیره سبز صادراتی

مشخصات بهترین زیره سبز صادراتی بهترین زیره سبز صاداتی باید عاری  از هر گونه سنگ ریزه و..باشد . این زیره اگر خواسته باشیم به صورت دیم کاشته شود بستگی به بارند گی های پاییز دارد اگر پاییز بارندگی شود کاشت می کنند چو کشاورز می فهمد امسال  سال ،پر بارندگی خواهد بود.در غیر این صورت آن را در فصل آبان کاشت می کنند که به آن کاشت آبی می گویند .چه بارند گی شود چه نه کشار ورز  آن را آبیاری می کند . کشت آبی این محصول بار دهی خوبی دارد .در کشت دیم هم اگر باران خوب بریزد محصول بار دهی خوب دارد اما زیره به صورت دیم دارای عطر فراوانی است .اگر در جمع آوری زیره تنبلی کنیم . زیره ها توسط مورچه ها به لانه هایشان برده می شود وبه سود کشاورز نیست.

زیره از لحاظ دارویی نیز خیلی کار برد دارد.ضد نفخ ،ضد تشنج ، در کودکان برای دل درد  ،همچنین زیره را می توان به صورت عرقی جات  استفاده کرد . مصرف عرق زیره در افراد چاق باعث لاغری می شود چون خاصیت چربی سوز ی  دارد. باعث کم شدن درد های دوران  قاعده گی می شود و قاعده گی آور است .همچنین باعث زیادی شیر مادران در دوران شیردهی می شود.دارای طبیعت گرم است.در آشپزی جزء ادوییه ها به حساب می آید . دانه ی زیره راباید با همان چوبش  ، بکوبیم ودر غذاها به عنوان ادوییه استفاده کنیم.

نوع دیگری از زیره است که در کوه ها به صورت خود رو می روی که به آن زیره ی سیاه و یا کوهی می گویند. 

صادرات عمده زیره سبز اعلا

صادرات عمده زیره سبز اعلا بیشترین زیره  ایران ،  در کرمان رشد می کند .صادرات زیره اعلا هم به  صورت فله وهم به صورت بسته بندی می باشد . زیره در کشور هایی نظیر افغانستان ، هند ،سوریه و..کشت می شود .از زمانهای دور زیره ایران به کشور هند و ترکیه صادر می شد..بوته ی زیره شبیه شوید است . اول که بوته ها کوچک است با هم اشتباه می شوند. اگر بگذاریم که بوته یشوید هم بذر بدهد بذر شوید دانه های کوچک بیضی شکل است  . ولی زیره کروی ودراز است  .و شبیه بذر هویچ است.                                                                   

علی میرزایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه زیره کده شما را به خرید بهترین محصولات زیره دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید